Tüm Kategoriler
EN

Şirket Haberleri

Sen burdasın Ana Sayfa>Kurumsal>Şirket Haberleri

Bize Ulaşın

Tel: 86 18352831650

E-posta: [email protected]

Ekleyin : Room119, 2th Building, 289 Spinning City Avenue (güney paslanmaz çelik pazarı), Wuxi, Jiangsu, China214135

Soğuk haddeleme ile sıcak haddeleme arasındaki fark

Zaman: 2022-11-09 Hitler: 6

Soğuk haddeleme ile sıcak haddeleme arasındaki fark

 

Hot haddeleme, genellikle büyük bileşenler, yüksek basınçlı kaplar vb. için kullanılan 1000℃'nin üzerinde yüksek bir sıcaklıkta çelik şekillendirme ve haddeleme anlamına gelir. Soğuk haddeleme genellikle oda sıcaklığında haddelenir, bu güzeldir ve genellikle dekorasyon, mutfak için kullanılır. mutfak eşyaları vb.

1.Sıcak haddelenmiş paslanmaz çelik:

Hammadde olarak kütük (esas olarak sürekli döküm kütüğü) alır ve ısıtıldıktan sonra, kaba işleme ve bitirme değirmeni ile şerit çelik haline getirilir. Son bitirme haddesinden gelen sıcak çelik şerit, laminer akışla ayarlanan sıcaklığa soğutulur ve ardından sarıcı ile çelik şerit kangallar halinde haddelenir. Soğutulmuş çelik şerit rulolar, kullanıcıların farklı gereksinimlerine göre farklı bitirme hatlarında (tesviye, doğrultma, enine kesme veya boyuna kesme, muayene, tartma, paketleme ve işaretleme vb.) işlenerek çelik levha, yassı rulo ve boyuna kesme haline gelir. çelik şerit ürünleri.

Avantajları:

Çelik külçenin döküm yapısını yok edin, çelik yapıyı yoğun hale getirin, taneyi ince yapın ve mikro yapı kusurlarını ortadan kaldırın.

Sıcak haddelenmiş paslanmaz çelik, iyi tokluğa ve sünekliğe ve düşük fiyata sahiptir.

Sıcak haddelenmiş paslanmaz çeliğin burulma direnci, soğuk haddelenmiş paslanmaz çelikten daha iyidir.

Dezavantajları:

Düzensiz soğumanın neden olduğu artık gerilim, paslanmaz çeliğin sıcak haddeleme deformasyonunu, kararlılığını ve yorulma direncini zayıf hale getirir.

Paslanmaz çelik sıcak haddelemenin mekanik özellikleri, paslanmaz çelik soğuk haddelemeye göre çok daha azdır.

 

2. Soğuk haddelenmiş paslanmaz çelik

Sıcak haddelenmiş paslanmaz çelik levhalar ve rulolar temelinde işlenir ve haddelenir, genel olarak sıcak haddeleme işlemidir.asitle temizlemesoğuk haddeleme Çelik levha, işleme sırasında haddelenerek ısıtılacak olsa da, yine de soğuk haddeleme olarak adlandırılır. Sürekli soğuk deformasyondan sonra soğuk haddeleme nedeniyle mekanik özellikler zayıf ve sertlik çok yüksektir. Ancak tavlamadan sonra mekanik özellikleri geri kazanılabilir ve tavlama yapılmayanlara haddelenmiş sert bobinler denir. Sert haddelenmiş rulolar genellikle bükülmeden veya gerilmeden ürün yapmak için kullanılır.

Avantajları:

kalıplama hızı hızlıdır, verim yüksektir ve kaplama zarar görmez.

Güçlü plastik deformasyon kabiliyeti ve yüksek akma noktası.

 

Paslanmaz çelik soğuk haddelenmiş yüzey, ölçeksiz, kaliteli ve yüksek boyutsal doğruluğa sahiptir.

Dezavantajları:

Paslanmaz çelik soğuk haddelenmiş profil çeliğinin duvar kalınlığı küçüktür ve yerel konsantre yükü taşıma yeteneği zayıftır.

Şekillendirmeden sonra kesitte kalan gerilim, paslanmaz çeliğin soğuk haddeleme burkulma performansını daha da kötüleştiren hala mevcuttur.

Düşük tokluk, büküldüğünde kolay bükülür, basıldığında kolay bükülür ve tokalanır, zayıf burulma performansı ve pahalı fiyat.

1584932683620486